۱۳۸۸ خرداد ۲۹, جمعه

راه‌حل های انقلابی - رهبران قلابی

برادران و خواهران ِ مشارکتی من، انقلابی در کار نیست. کسی برای پس گرفتن کرسی ریاست جمهوری در نظام ولایت مطلقه‌ی فقیه خون نمی‌ریزد. کسی جانش را برای رهبر شدن رفسنجانی یا منتظری فدا نمی‌کند. از اول قرار بر این بود که با شرکت در انتصابات، قدم به قدم به سمت دموکراسی حرکت کنیم. اعتقاد داشتید که با خشونت و انقلاب کردن هیچ کشوری به دموکراسی نرسیده است. اعتقاد داشتید که رفتن احمدی نژاد خودش موفقیت بزرگی است. رهبر را از ا.ن. جدا می کردید و می گفتید که هر چه می‌کشیم از دست این محمود است. رژیم ج.ا. را اصلاح پذیر می‌دانستید. گذشته‌ی موسوی برایتان مهم نبود و شگفتا که موسوی بدون آنکه شعارهای تند و تیز بدهد شما را جذب کرده بود. مثل خودتان فقط با ا.ن مشکل داشت.

مگر حالا چه شده که حاضرید خون صدها نفر بریزد؟ تا شاید دل عظمی به رحم آمد و جای محمود را با موسوی عوض کرد؟ موسوی همین حالا هم بدنبال اصلاحات ساختاری نیست. اصلاحاتی که امثال نوری از مدت‌ها پیش بدنبالش بوده‌اند.
برای اصلاحات ظاهری و دروغین خون 32 نفر را نمی‌ریزند، دانشگاه‌ها را به خاک و خون نمی‌کشند، خارجیان را از کشور اخراج نمی‌کنند. فعالین سیاسی را بصورت فله‌ای بازداشت نمی کنند، روزنامه‌ها را نمی‌بندند.

عزیزان من برای انقلاب کردن باید رهبر انقلابی داشت. موسوی بدنبال انقلاب نیست، بدنبال اصلاحات هم نبود. می خواهید به دوران امام برگردید؟ مگر همین امام پدران و مملکت ما را به خاک و خون نکشید؟ موسوی می‌خواهد رئیس جمهور بشود که چه کند؟ ایران را به 4 سال پیش برگرداند؟ می‌خواهید خون بریزید تا همین را بدست آورید؟ آیا بین شعارهای موسوی قبل و بعد از تظاهرات تفاوتی می‌بینید؟ آیا تا به حال به ساختار نظام انتقادی وارد کرده است؟

ملت ایران به موسوی رای داد تا خون نریزد. امروز فهمیده که با رای دادن به حقش نمی‌تواند برسد. ملت ایران راهش را پیدا کرده. رهبران و اهدافش را هم پیدا خواهد کرد.

_________________________
پی نوشت1: گفته می‌شود که امروز(30 خرداد 1388) قرار است تجمعی در میدان انقلاب برگزار شود. تا به الآن(ساعت 12:30) هیچکدام از سایت‌های «قلم نیوز» و «سحام نیوز» اطلاعیه‌ی مربوط به راهپیمایی را در سایت خود قرار نداده‌اند. سایت حزب اعتماد ملی چند ساعت پس از سخنرانی خامنه‌ای اطلاعیه‌ی زیر را از روی سایتش برداشت:
متاسفانه اصلاح طلبان با جان مردم بازی می‌کنند. کثیف هم بازی می‌کنند. دعوت رسمی نمی‌کنند تا مسئولیت را از سر خود باز کنند. فشارها و تهدیدهای حکومت را تحمل نمی‌کنند اما با کشته شدن مردم مشکلی ندارند. اگر حضور مردم پرشور بود خود را لابه‌لای جمعیت قایم می‌کنند،‌ اگر هم کم بود که در خانه می‌مانند.

پی نوشت2:بین هزینه و فایده‌ی هر حرکتی باید تناسبی وجود داشته باشد. خامنه ای به صراحت گفته که تا پای جان از نتیجه‌ی انتخابات دفاع می‌کنم. در چنین شرایطی تنها راه ابطال نتایج انتخابات کنار زدن خامنه‌ای است. کنار زدنی که هدفش رسیدن به جمهوری نیست بلکه تنها می‌خواهد کس دیگری را بجای ولی فقیه بنشاند. آیا جابجا شدن خامنه‌ای با منتظری ارزش خون صدها نفر را دارد؟